team_fred_mannerfelt

Fred Mannerfelt

Grundare / VD

  • Telefon: +46 8 755 15 15
  • E-mail: fred@callisma.se
  • Bilentusiast sedan: 1975
  • Första bil: Honda Shuttle 4WD från 1990
  • Drömbil: Aston Martin DB5 Volante
  • Motto: Är det så, så är det så, och då blir det så
  • Specialitet: Kan lite för mycket onödiga saker om vissa bilar...
team_charlie_mannerfelt

Charlie Mannerfelt

Grundare / Affärsutvecklare / Rolls-Royce

  • +46 8 755 15 15
  • E-mail: charlie@callisma.se
  • Bilentusiast sedan: 1972
  • Första bil: Toyota Tercel från 1984
  • Drömbil: Mercedes-Benz 280 SL Pagoda från 1970
  • Motto: YOLO - You Only Live Once
  • Specialitet: Lösningsorienterad
team_jonas_hyseus

Jonas Hyséus

Brand Manager Aston Martin

  • Telefon: +46 76 346 37 40
  • E-mail: jonas@callisma.se
  • Bilentusiast sedan: 1983
  • Första bil: Porsche 931 -79
  • Drömbil: DB4 GT Zagato 1961

Christian Jacobsson

Brand Manager GM

  • Telefon: +46 (0) 8 755 15 15
  • E-mail: christian@callisma.se
  • Bilentusiast sedan:
  • Första bil:
  • Drömbil:
  • Motto:
  • Specialitet:

Wendy Rayes

PR & Marketing

Meitalle Cohen

Sales Coordinator

Philip Perten

Försäljning Rolls-Royce

  • +46 8 755 15 15
  • philip.perten@rolls-roycemotorcars-stockholm.se
team_philip_melin

Philip Melin

Sales Support

  • Telefon: +46 70 812 67 61
  • E-mail: philip@callisma.se
  • Bilentusiast sedan: 1992
  • Första bil: VW Golf Mk 3 1,8 1993
  • Drömbil: Ferrari F40
  • Motto: Sanning är stolthet, stolthet är sanning
  • Specialitet: Mångsidig!

Wilhelm Hedström

Sales Support

  • + 46 8 755 15 15
  • Wille@callisma.se

Mikael Olsson

After Sales Manager General Motors

  • Telefon: +46 8 755 15 15
  • E-mail: mikael@callisma.se

Olle Holmgren

After Sales Manager Aston Martin

  • Telefon: +46 8 755 15 15
  • E-mail: olle@callisma.se
  • Bilentusiast sedan:
  • Första bil:
  • Drömbil:
  • Motto:
  • Specialitet:

Dennis Lundström

Servicetekniker

  • +46 8 755 15 15
  • Dennis@callisma.se
team_filip_rosenberg

Filip Rosenberg

Rekonditioneringstekniker

  • Telefon: +46 0 8 755 15 15
  • E-mail: rekond@callisma.se
  • Bilentusiast sedan: 1993
  • Första bil: Volkswagen Corrado
  • Drömbil: Porsche Carrera GT
  • Motto: Om man vill så kan man
  • Specialitet: Lack och läder